F.A.Q.

Çiğ beslenmeye geçerken yaygın olarak iki farklı yöntem kullanılır. Birinci yöntem olarak köpeğinizi 24 saat aç bıraktıktan sonra verdiğiniz ilk öğünü çiğ yemek olarak verebilirsiniz. İkinci yöntem olarak mama miktarını her gün azaltıp , çiğ yemek miktarını arttırarak, 7 ila 10 günlük bir sürece yayabilirsiniz.

Menülerimizin tümü, insan tüketimine uygun yeterlilik belgeli hammaddeler ile ilgili bakanlık denetimindeki et ve hayvansal gıda işleme standartlarına uygun tesiste tazeliğini kaybetmeden şoklanarak paketlenmiştir. Sizlere ulaşana kadar soğuk zincir kırılmadan teslim etmekteyiz.
Menüyü oluşturan besinler taze, üretim hijyenik şartlarda oldugunda  ve saklama koşullarına dikkat edildiğinde çiğ beslenme köpeğinizde veya kedinizde bakteri ve parazit sorununa asla yol açmaz.

BARF beslenme biyolojik olarak köpeğinizin sindirim sistemine uygun, doğal ürünlerden oluşmaktadır. Yemeklerini yedikten sonra çoğu köpeğin suratını evde veya dışarıda bulduğu uygun yere sürterek temizlemeye çalıştığını gözlemlersiniz. Ağzının içinde kalan yemek artıklarını bu şekilde temizlemeye çalışır fakat barf beslenmeyi iki aşamalı düşünebilirsiniz. Çiğ beslenme ve diş temizliği için kemirme. Dişlerinin temiz olması, tartar oluşmaması çok önemlidir. Tartar oluşmuş dişler önce ağız sorunlarına daha sonra mide ve bağırsak sorunlarına yol açabilir. Bu sebeple %100 doğal yöntemlerle kurutulmuş, Amerika ve Avrupa'da çok yaygın olarak kullanılan, protein kaynağı çiğnemelik ürünlerimizi alarak köpeklerimizin kemirme ihtiyaçlarını ve ağız sağlığı için kesinlikle kullanmanızı öneririz.

Bu tamamen bir mit! Köpeklerin saldırganlaşma sebepleri psikolojik ve yetiştirme kaynaklı birçok farklı etkene bağlanabilir, onların doğal beslenme şekli olan çiğ beslenme ise asla bu sebeplerden biri değildir.

Köpeğiniz sütten kesildiği andan itibaren çiğ beslenmeye geçmeye hazır olacaktır.